Светски дан борбе против АИДC-а

Поводом обележавања Светског дана борбе против АИДC-а у нашој школи је одржано предавање на тему „Превенција ХИВ инфекције“ 01.12.2021. године.

Ученице Јована Милојевић 2/3, Александра Радовановић 3/2, Анђела Пенчић 3/2 и Анастасија Николић 2/4, испред Ђачког парламента, одржале су презентацију и предавање о путевима ширења, структури и настанку ХИВ инфекције.

Докторка Сунчица Урошевић је детаљније објаснила механизам настанка ХИВ инфекције, оштећења имуног система, као и разлику између ХИВ инфекције и сиде.

Наставница социологије Тања Милошевић је упознала ученике са различитим облицима неодговорног понашања и стилом живота који доприносе ширењу ове инфекције, као и односу друштва према оболелима.

Наставница психологије Емилија Велинов – Питић је говорила о стигматизацији ХИВ позитивних пацијената. Ученицима је наводила лична искуства пацијената, и тиме указала на потребу психичке вулнерабилности, истакавши значај подршке здравствених радника и друштва у целини.