„Најхуманији град“ и „Шампион солидарности“

1.фебруара 2022.године, у Свечаним салонима Градског здања, одржано је свечано уручивање признања „Најхуманији град“ и „Шампион солидарности“.
Признања је уручивао Институт за трансфузију крви Србије градовима који су у 2021.години, у Србији остварили најуспешније резултате на пољу добровољног давања крви.
Град Пожаревац је, дванаести пут заредом, понео титулу најуспешнијег Града према броју прикупљених јединица крви у односу на број становника, а Црвени крст Пожаревац најуспешније организације у Републици.
Наша школа је, такође, због дугогодишње сарадње и подршке у остваривању хуманитарне мисије Црвеног крста Пожаревац, један од добитника плакете за изузетан допринос развијању културе давања крви.